ROZWIJAMY

PROJEKTY OZE

ROZWIJAMY

XOOG Development jako dynamicznie rozwijający się deweloper w branży odnawialnych źródeł energii (OZE), realizuje rozbudowane portfolio wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych, wiatrowych, biogazowych oraz aktywnie eksploruje nowe technologie wchodzące na nasz rodzimy rynek.

Nasze działania kierowane są misją rozwijania XOOG jako niezależnej, prywatnej grupy energetycznej, która aktywnie przyczynia się do wzrostu udziału polskiego kapitału w sektorze energetycznym jednocześnie kładąc stabilne fundamenty dla jej przyszłości energetycznej. Głęboko wierzymy, iż nasza działalność ma istotny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Poprzez realizację projektów w sektorze OZE, XOOG Development stawia na innowacyjność i zaawansowane technologie.

Zajmujemy się kompleksową realizacją projektów, od wyszukiwania lokalizacji poprzez proces administracyjny aż do osiągnięcia statusu Gotowości do Budowy. W skład naszego działu wchodzą eksperci z zakresu pozyskiwania nieruchomości, prowadzenia procedur środowiskowych, planistycznych, przyłączeniowych oraz budowlanych. Czerpiem z kilkunastoletniego doświadczenia naszej kadry managerskiej w realizacji projektów OZE.

Stawiamy na rzetelność i transparentność naszych działań.

Farmy Fotowoltaiczne

Nasze projekty fotowoltaiczne przekształcają energię słoneczną w czystą, odnawialną energię elektryczną, wzmacniając tym samym niezależność energetyczną. Kierujemy się zasadą zrównoważonego planowania naszych inwestycji unikając m.in. cennych klaso użytków. Włączamy lokalne społeczności w proces deweloperski już od najwcześniejszych etapów realizacji inwestycji.

Farmy Wiatrowe Onshore
W dążeniu do zbilansowania produkcji OZE nie możemy pominąć roli energetyki wiatrowej. Zdajemy sobie sprawę z kontrowersji związanych z lokalizacją turbin wiatrowych. Czerpiąc z wieloletnich doświadczeń mitygujemy ryzyka na wczesnym etapie procesu deweloperskiego. Dobrze zaplanowana turbina może być silnym wzmocnieniem budżetu gminnego nie może się jednak obejść bez świadomego zaangażowania lokalnych społeczności.

Magazyny Energii Elektrycznej
Magazyny energii to stabilność i bezpieczeństwo dostaw zielonej energii. Komplementarnie dodajemy magazyny energii w większości naszych wielkoskalowych projektów. jesteśmy świadomi stopniowego przesycania miksu energetycznego poszczególnymi źródłami niestabilnymi. Krótkoterminowo rozwiązaniem mogą być bateryjne magazyny energii. Długoterminowo patrzymy na wykorzystanie bardziej optymalnych technologii, w tym wodorowych.

Biogazownie/Biometanownie
Nasze projekty biogazowni i biometanowni zamieniają odpady organiczne na cenne źródła energii, promując gospodarkę obiegu zamkniętego. Skupiając się na optymalnym rozwoju biogazowni rolniczych umożliwiamy utylizację problematycznych odpadów rolniczych (głownie gnojowicy i obornika) dostarczając rolnikom stabilne i przewidywalne źródło nawozu (pofermentu) oraz ciepła. Widzimy szansę dla małych biogazowni na stabilizację sieci średniego napięcia.

Współpraca
Wierzymy w siłę współpracy. Dlatego, obok inwestycji realizowanych ze środków własnych, aktywnie współpracujemy z inwestorami branżowymi. Nasze projekty są następnie komercjalizowane na rzecz inwestorów końcowych, zapewniając im nie tylko zwrot z inwestycji, ale i realny wkład w zmniejszenie śladu węglowego swoich działaności.

Dołącz do nas i buduj z XOOG Development przyszłość, która jest czysta, bezpieczna i odnawialna.

Zapraszamy do kontaktu i rozpoczęcia współpracy.

Dzierżawa ziemiOdkup projektu

Za sukcesem XOOG Development stoi zespół doświadczonych kierowników projektów, projektantów, specjalistów i ekspertów z zakresu OZE. Nasza drużyna posiada głębokie kompetencje w obszarach takich jak technologie odnawialnych źródeł energii, analiza danych geoprzestrzennych, ochrona środowiska, planowanie przestrzenne, przyłączenia do sieci energetycznej, projekty budowlane, doradztwo prawne.

W XOOG Development traktujemy każdy projekt indywidualnie jednocześnie działając w z góry ustalonych, ustandaryzowanych procesach i procedurach. Nasze innowacyjne podejście łączy zaawansowane technologie z najlepszymi praktykami, aby dostarczać rozwiązania, które nie tylko są efektywne technologicznie, ale również ekonomicznie.

Dzięki naszemu multidyscyplinarnemu podejściu, jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej złożonym wyzwaniom i dostarczać rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów i partnerów.

Jeśli podzielasz naszą wizję i chcesz mieć realny wpływ na kształtowanie przyszłości, skontaktuj się z nami. Razem możemy tworzyć projekty, które zmienia krajobraz energetyczny.